Ugrás a fő tartalomra

Süti beállítások

Sütiket használunk a weboldal alapvető funkcióinak biztosítása és az Ön online élményének javítása érdekében. A cookie-k használatát bármikor beállíthatja és elfogadhatja, valamint módosíthatja a hozzájárulási opcióit.

Szükséges

Preferenciák

Analitika & statisztika

Marketing

Across the West Midlands, young changemakers are turning lived experience into policy action. - 💬 Explore their proposals and track their impact here

Workshop about Self-organization and resources

április

05

2025

  • Warsaw

    Warsaw

  • 11:30 DE.

    -

    13:30 DU. UTC

Avatár: Official meeting Official meeting

,,Podczas pierwszego spotkania zadaliśmy Państwu dwa pytania:

  1. Co sprawia, że czujemy się silni i gotowi stawić czoła wyzwaniom? 

  2. A co odbiera nam tę siłę? 

Na potrzeby warsztatu stworzyliśmy dwie formy aktywności, które miały umożliwić osobom uczestniczącym dyskusję na temat ich osobistych zasobów, będąc w polskich ośrodkach. Osoby otrzymały od nas informację o tym jaki jest cel warsztatu, plan na cały warsztat oraz materiały potrzebne do wykonania aktywności. 

Pierwszą aktywnością, która została wykorzystana wyłącznie podczas warsztatu w Warszawie, była układanka. Układanka przypominała klasyczne puzzle, jednak żeby ją rozwiązać trzeba było szukać innego sposobu działania niż w wypadku puzzli, aby ją skutecznie ukończyć. Układanka jest zadaniem grupowym. Mamy kilkuosobowy zespół, który stara się ją rozwiązać oraz jedną osobę, która obserwuje poczynania grupy. 

Drugą aktywnością było mapowanie swoich relacji, sił i zasobów. Każda osoba miała rozrysować swoją sieć, w ramach której budowane są lub zabierane są ich zasoby pozwalające radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Osoby uczestniczące zostały podzielone na dwie podgrupy. Następnie, indywidualnie, na swoich mapach miały umieścić każdą osobę, instytucję lub organizację, która daje lub zabiera im ich zasoby. Sieć była podzielona na kilka przestrzeni życiowych, takich jak rodzina, praca, instytucje, organizacje pozarządowe. Następnie osoby uczestniczące miały rozrysować w jaki sposób poszczególne osoby i podmioty w ich mapach wpływają na ich zasoby.

Po zakończeniu etapu indywidualnego rozpoczęła się dyskusja w podgrupach na temat podobieństw i różnic w mapach osób uczestniczących. Celem tego etapu było sprawdzenie jakie są podobieństwa i różnice w doświadczeniach interakcji z różnymi podmiotami prywatnymi lub publicznymi. Czy występują schematy w zdobywaniu lub zabieraniu sił przez innych. Po deliberacji na poziomie podgrup podobna dyskusja odbyła się na poziomie całej grupy w danym mieście.”

Hozzászólás

Megerősít

Kérjük, jelentkezz be

A jelszó túl rövid.